
Co stanowi elektroniczną dokumentację medyczną, a co dokumentację medyczną w postaci elektronicznej
Elektroniczna dokumentacja medyczna to m.in. e-recepty, e-skierowania czy karta informacyjna z leczenia szpitalnego. Obok funkcjonuje dokumentacja medyczna w postaci elektronicznej. Jakie są różnice między tymi postaciami dokumentacji medycznej?
- Data: 27.01.2022

Czy trzeba udostępniać oryginały dokumentacji medycyny pracy
Lekarz medycyny pracy chce się dowiedzieć, w jaki sposób ograniczenia w wydawaniu oryginału dokumentacji medycznej odnoszą się do działalności jednostek medycyny pracy, biorąc pod uwagę § 10 ust. 2 i 3 rozporządzenia ministra zdrowia z 29 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej służby medycyny pracy, sposobu jej prowadzenia i przechowywania oraz wzorów stosowanych dokumentów?
- Data: 27.01.2022

Jakie formy zabezpieczenia e-dokumentacji medycznej wybrać
Nowoczesne rozwiązania technologiczne i odpowiednie procedury, które umożliwią wieloletnie przechowywanie dokumentacji medycznej, to dziś konieczność w placówkach medycznych. Jakie wymagania powinny spełnić systemy informatyczne do tworzenia dokumentacji medycznej?
- Data: 27.01.2022

Kiedy dopuszczalne jest prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci papierowej
Wiele placówek medycznych wciąż ma trudności z prowadzeniem dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej. Kiedy zatem placówki medyczne mogą ją prowadzić w formie papierowej? Poznaj wyjątki od prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej.
- Data: 27.01.2022

Orzeczenie o braku przeciwskazań do pracy bądź o ich istnieniu – o czym musi pamiętać lekarz medycyny pracy
Pracodawcy kierują pracowników na wstępne, okresowe i kontrolne badania lekarskie. W tym celu wystawiają im skierowanie w dwóch egzemplarzach. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, wypełniając dokumentację w związku z badaniami medycyny pracy.
- Data: 27.01.2022
Aktualny numer Pokaż listę wydań »
Nr 4 (61/272) – Kwiecień 2025
