Symulacja i dysymulacja w praktyce lekarza medycyny pracy
Orzecznictwo jest jednym z ustawowych zadań każdego lekarza. W przypadku lekarza medycyny pracy stanowi jednak zdecydowanie dominującą część działalności. Jest to dziedzina wymagająca odmiennego podejścia metodycznego niż w przypadku klinicysty, choćby ze względu na ograniczoną wiarygodność wywiadu. O czym należy pamiętać podczas badania?
- Data: 27.01.2022
Czy i kiedy psycholog może odmówić badania psychotechnicznego
Czy psycholog powinien lub musi odmówić badania, jakie są przeciwwskazania do jego rozpoczęcia? Kiedy i z jakich powodów należy wyłączyć osobę z badań grupowych? Dlaczego warto informować osoby badane, jak mają się przygotować do badań?
- Data: 27.01.2022
Czy lekarz medycyny pracy powinien zalecić aktualizację oceny ryzyka zawodowego pod kątem koronawirusa
Czy lekarz medycyny pracy powinien zalecić pracodawcy, u którego sprawuje profilaktyczną opiekę nad pracownikami, aktualizację oceny ryzyka w zakresie dotyczącym koronawirusa? Większość pracodawców już aktualizowała ocenę ryzyka zawodowego przed wejściem w życie nowelizacji rozporządzenia w sprawie szkodliwych czynników biologicznych dla zdrowia w środowisku pracy oraz ochrony zdrowia pracowników zawodowo narażonych na te czynniki, ale wtedy jeszcze nie było koronawirusa.
- Data: 27.01.2022
Dokumentacja medyczna w postaci elektronicznej w przychodniach medycyny pracy – co warto o niej wiedzieć
Podczas wprowadzania nowych rozwiązań informatycznych w każdej przychodni medycyny pracy mogą wystąpić różne trudności zaburzające tryb pracy całego podmiotu leczniczego. Dlatego działania związane z wdrożeniem elektronicznej postaci dokumentacji medycznej należy podjąć odpowiednio wcześniej. Dowiedz się, jak bezproblemowo przystąpić do tego procesu.
- Data: 27.01.2022