Zmieniono zasady przeprowadzania badań lekarskich i psychologicznych z zakresu transportu kolejowego związane ze stanem epidemii COVID-19.
Jeśli pracodawca stawia przez pracownikiem zadania wymagające odpowiednich predyspozycji psychicznych, powinien skierować go również na badania psychologicznie, pod kątem oceny do pracy w narażeniu na stres, gotowości do podejmowania szybkich decyzji w różnych porach doby, a także predyspozycji do pracy zespołowej. Jeśli zabraknie tego w skierowaniu, lekarz medycyny pracy może poszerzyć zakres badań. Sprawdź, kiedy warto to zrobić.
Z artykułu dowiesz się:
Z e-booka dowiesz się:
Na okres pandemii zawieszono obowiązek wystawiania skierowań na badania okresowe medycyny pracy. Działalność wielu tego typu placówek zawieszono, a w przypadku badań, których przeprowadzenie jest niezbędne, dopuszczono teleporady i możliwość wydania orzeczenia przez lekarza innej niż medycyna pracy specjalizacji.
Skala stresu związanego z epidemią wirusa SARS-CoV-2 może się przyczynić do występowania wypalenia zawodowego w licznych grupach zawodowych, szczególnie związanych z oświatą lub ochroną zdrowia. Jakie testy mogą być pomocne w diagnozie wypalenia zawodowego?
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka