Aktualności
Formularze
Komentarze prawne
Poradnia medycyny pracy
Webinaria
Zamów
x
Wyszukaj na stronie:
Zaloguj się
Zamów »
x
Aktualności
Formularze
Komentarze prawne
Poradnia medycyny pracy
Webinaria
Adam Tarnowski
Adam Tarnowski
Adam Tarnowski
Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Prowadzi firmę szkoleniowo- konsultingową IPSYT.PL
7
artykułów na stronie
Infodemia i infodemiologia – jakie są źródła i skutki dezinformacji
Informacje mają wpływ na zachowania zdrowotne społeczeństwa, dlatego medycyna musi również włączyć się w rozpoznawanie i zwalczanie szkodliwych i fałszywych informacji. Poznaj wskazówki dla lekarzy medycyny pracy, które pomogą w edukacji badanego w czasie infodemii.
30 sierpnia 2021
Czytaj więcej »
Jak minimalizować ryzyko chorób psychosomatycznych powodowanych stresem
Paradoksalnie, największe ryzyko chorób psychosomatycznych jest wynikiem połączenia wysokich wymagań z małą samodzielnością i ograniczeniem możliwości działania. Sprawdź, kiedy warto rozważyć pogłębienie badania o konsultację psychologiczną i pełniejszą analizę przyszłego miejsca pracy.
28 lipca 2021
Czytaj więcej »
Jak stosować kody ograniczające w prawie jazdy
Lekarze badający kierowców mogą wykorzystywać ważny instrument, który pozwala na precyzyjne dostosowanie uprawnień do możliwości psychofizycznych badanego. Sprawdź, jak stosować kody ograniczające w prawie jazdy.
28 czerwca 2021
Czytaj więcej »
Mózg we mgle – jakie zaburzenia poznawcze i emocjonalne mogą wystąpić po COVID-19
Deficyty poznawcze po COVID-19, nazywane „mgłą mózgową”, mogą trwać długo i stanowić element zespołu przewlekłego zmęczenia. Ocena psychologiczna umożliwia ich obiektywną ocenę i prognozę zdrowienia.
27 kwietnia 2021
Czytaj więcej »
Jak powinna kształtować się współpraca między lekarzem a psychologiem podczas badań kierowców
Badania kierowców są obszarem, na którym działalność lekarzy i psychologów teoretycznie nie łączy się ze sobą (orzeczenia są odrębne), jednak w praktyce bardzo mocno się przeplata. Jest to szczególnie istotne w większych ośrodkach, gdzie wykonywane są badania kompleksowe i orzekają przedstawiciele obu profesji. Na czym polegają badania psychologiczne, kto jest do nich zobowiązany, w jakich okolicznościach są polem współpracy, a w jakich współpraca ta nie jest konieczna?
24 lutego 2021
Czytaj więcej »
Czy testy psychologiczne mogą być narzędziem dla lekarza medycyny pracy
Spora grupa narzędzi psychologicznych może pomóc lekarzom medycyny pracy w ocenie stanu psychicznego pacjenta i mogą one być wykorzystywane całkowicie w zgodzie ze sztuką. Przyjrzyj się z bliska warsztatowi ich tworzenia, używania i interpretacji. Poznaj szczegóły.
21 grudnia 2020
Czytaj więcej »
Wypalenie zawodowe – kiedy jest wskazana konsultacja psychologa
Skala stresu związanego z epidemią wirusa SARS-CoV-2 może się przyczynić do występowania wypalenia zawodowego w licznych grupach zawodowych, szczególnie związanych z oświatą lub ochroną zdrowia. Jakie testy mogą być pomocne w diagnozie wypalenia zawodowego?
20 listopada 2020
Czytaj więcej »
1020
994
974
942
879
819
793
Nagrody i wyróżnienia
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka