W klasyfikacji pylic płuc do celów diagnostycznych i orzeczniczych podstawowe znaczenie ma ocena zdjęcia radiologicznego klatki piersiowej i porównanie go z tak zwanymi radiogramami standardowymi. Właściwa interpretacja tych obrazów wymaga dużego doświadczenia. Czy we właściwej klasyfikacji stwierdzonych zmian może nam pomóc sztuczna inteligencja, która zyskuje obecnie coraz większe znaczenie w radiologii?
Sztuczna inteligencja coraz częściej zastępuje ludzi w wielu zawodach, a jej rola w ocenie pracowników staje się coraz bardziej znacząca. Z badań wynika, że nowoczesne programy komputerowe są w stanie skutecznie wspierać, a nawet zastępować psychologa w analizie predyspozycji zawodowych.
Z webinaru dowiesz się krótko o sztucznej inteligencji – czym jest, w jakiej formie występuje. Omówione będą obecnie używane technologie w ochronie zdrowia, jak zmieni się sektor zdrowia w przyszłości oraz w jakich aspektach może pomóc sztuczna inteligencja. Przedstawione zostaną również obawy medyków przed systemem kierowanym przez AI oraz kontekst prawny związany ze stosowaniem sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia.
Zapraszamy naszych prenumeratorów do udziału w webinarium pt. „Sztuczna inteligencja – szansa czy ryzyko dla ochrony zdrowia”. Webinarium poprowadzą: Katarzyna Szambelan, aplikant radcowski, lawyer w F/K Legal, i Anna Szauer, aplikant radcowski, lawyer w F/K Legal.
Zapraszamy naszych prenumeratorów do udziału w webinarium pt. „Zawieranie kontraktów z personelem medycznym – praktyczne aspekty”. Webinarium poprowadzi: Ewelina Soboń, radca prawny, senior lawyer w F/K Legal.
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka