Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 28 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej zwiększa liczbę przeprowadzanych badań psychologicznych kandydatów, co w konsekwencji skróci okres oczekiwania kandydatów na te badania w terenowych jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej.
Skrócenie czasu badania, mniejszy nakład pracy psychologa, możliwość zmiany języka badania, aktualizacje i normy, łatwiejsze prowadzenie dokumentacji, badanie kilku osób jednocześnie – to niektóre zalety prowadzenia badań psychologicznych medycyny pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać.
W odniesieniu do pracowników zatrudnionych w warunkach narażenia na niektóre czynniki szkodliwe i uciążliwe ocena stanu zdrowia wymaga przeprowadzenia badania nie tylko przez uprawnionego lekarza, lecz także konsultacji specjalistów różnych dziedzin medycyny i psychologa. Na co zwrócić uwagę w tych badaniach pomocniczych, wykonywanych na zlecenie lekarza przeprowadzającego badania profilaktyczne?
Sprawność psychofizyczna pracownika jest pożądana na każdym stanowisku pracy, co nie powinno nikogo dziwić. Jednak warto wiedzieć, że psychotesty nie są wymagane do podjęcia każdej pracy zarobkowej. Kiedy należy na nie kierować?
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka