Od 1 stycznia 2022 r. najnowsza Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych klasyfikuje wypalenie zawodowe jako chorobę. Nie jest jednak jednoznaczne, czy w związku z tym lekarze będą mogli wystawiać zwolnienia lekarskie. Sprawdź, dlaczego.
Z e-booka dowiesz się:
W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, z których wynika, że najnowsza Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych systematyzuje wypalenie zawodowe jako chorobę, w związku z którą od 2022 roku będzie można otrzymać zwolnienie lekarskie. Nie jest to jednak tak jednoznaczne. Poznaj szczegóły.
Wypalenie zawodowe odnosi się tylko do środowiska pracy. Chociaż opisuje się je już od półwiecza, współcześnie staje się obok depresji chorobą cywilizacyjną. Skąd u pracowników bierze się motywacja do pracy? Jak możesz pomóc pracownikowi, u którego dostrzegłeś symptomy wypalenia zawodowego, wyczerpania i znudzenia pracą?
Skala stresu związanego z epidemią wirusa SARS-CoV-2 może się przyczynić do występowania wypalenia zawodowego w licznych grupach zawodowych, szczególnie związanych z oświatą lub ochroną zdrowia. Jakie testy mogą być pomocne w diagnozie wypalenia zawodowego?
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka