Z webinaru dowiesz się o:
Prelegentka: Marta Byzdra-Pawlak, radca prawny, practice partner w Kancelarii F/K Legal
Zapraszamy naszych prenumeratorów do udziału w webinarium pt. „Postcovidowa rzeczywistość podmiotów leczniczych – zmiany w 2023”. Webinarium poprowadzi: mec. Marta Byzdra-Pawlak, radca prawny, practice partner w F/K Legal.
Pracownicy podlegają badaniom okresowym, kontrolnym i w specyficznych sytuacjach badaniom końcowym, uwzględniając szczególne regulacje obowiązujące w okresie epidemii COVID-19. Jak rozwiązywać najczęstsze problemy?
Informacje mają wpływ na zachowania zdrowotne społeczeństwa, dlatego medycyna musi również włączyć się w rozpoznawanie i zwalczanie szkodliwych i fałszywych informacji. Poznaj wskazówki dla lekarzy medycyny pracy, które pomogą w edukacji badanego w czasie infodemii.
Pracownicy medyczni powinni podlegać szczególnej ochronie, gdyż ich praca jest nieodłącznym elementem walki z pandemią. Celem procedury jest podjęcie odpowiednich, szybkich działań naprawczych, minimalizujących narażenie zawodowe personelu medycznego na COVID-19.
W okresie epidemii przeprowadzanie badań okresowych na podstawie przepisów szczególnych jest zawieszone. Pojawia się jednak pytanie, czy uwzględniając obecny trend spadkowy w zakresie epidemii, pracodawcy mają prawo kierować pracowników na badania okresowe, a placówki medycyny pracy, z którymi pracodawcy mają podpisane umowy powinny, je wykonywać?
W miarę wzrostu liczby przypadków infekcji wirusem SARS-CoV-2 u pracowników ochrony zdrowia pojawiły się apele o wprowadzenie przepisów prawnych umożliwiających rozpoznanie COVID-19 jako choroby zawodowej. Od początku były one bezprzedmiotowe, ponieważ jest to możliwe na podstawie obowiązujących już przepisów. Jak orzekać w takich przypadkach?
Z webinarium dowiesz się m. in.:
Prelegentka: Marta Woś, radca prawny w Fortak&Karasiński Radcowie Prawni sp. p. z siedzibą w Łodzi
Deficyty poznawcze po COVID-19, nazywane „mgłą mózgową”, mogą trwać długo i stanowić element zespołu przewlekłego zmęczenia. Ocena psychologiczna umożliwia ich obiektywną ocenę i prognozę zdrowienia.
Zapraszamy naszych prenumeratorów do udziału webinarium pt. „Zasady rozliczania środków otrzymanych przez podmioty lecznicze z NFZ w dobie pandemii COVID-19”. Webinarium poprowadzi: mec. Marta Woś – Senior Lawyer/Radca Prawny w Kancelarii Fortak & Karasiński Radcowie Prawni.
Z webinarium dla prenumeratorów dowiesz się o:
Webinarium poprowadziła: mec. Katarzyna Fortak-Karasińska – radca prawny, partner Kancelarii Fortak & Karasiński Radcowie Prawni sp. p. z siedzibą w Łodzi
Zapraszamy naszych prenumeratorów do udziału webinarium pt. „Funkcjonowanie szpitali i przychodni w okresie COVID-19-problemy bieżące”. Webinarium poprowadzi mec. Katarzyna Fortak-Karasińska – radca prawny, Equity Partner w Kancelarii Fortak & Karasiński Radcowie Prawni. Patronat merytoryczny nad webinarium objęła Kancelaria Fortak & Karasiński Radcowie Prawni.
© Wydawnictwo Wiedza i Praktyka